> Skylink jedná s Muzika CS i o novém transpondéru
Skylink jedná s Muzika CS i o novém transpondéru
Written by Administrator   
Friday, 06 August 2010 06:53

Společnosti Towercom a TradeTec se připravují na podzimní rozšíření programové nabídky satelitní platformy Skylink. V placené nabídce by se mohl objevit nový česko-slovenský hudební kanál Muzika CS společnosti FILM EUROPE, která již dříve uvedla, že plánuje svůj program šířit i přes satelit.

"O zařazení programu Muzika CS jednáme. Pokud jej zařadíme, bude to na podzim," uvedl na dotaz webu parabola.cz k možnosti rozšíření nabídky platformy o Muzika CS Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec. "Snažíme se programové změny dělat na jaře a na podzim, abychom mohli naše zákazníky o nich informovat," doplňuje.

Kapacita stávajících transpondérů operátora je již vyčerpaná. Nabízí se proto otázka, zda Skylink otevře novou kapacitu na pozici 23,5°E. "O otevření nového transpondéru na podzim jednáme. Nedovedu však dnes říci, zda k tomu skutečně dojde," říká webu parabola.cz šéf firmy TradeTec.

Začátkem července na satelitu Astra 3B zahájil testovací vysílání nový hudební kanál pro mladé Dance TV HD. V době startu zkušebního vysílání Skylink s provozovatelem kanálu ohledně zařazení do nabídky nejednal. Změnila se situace? "S provozovatelem prozatím nejednáme. Tento program, podobně jako DeLuxe Lounge HD nebo Unitel Classica HD, které vysílají na stejném transpondéru, bychom mohli za určitých okolností simulcryptovat. Podmínky simulcryptu u ASTRA Platform Services GmbH máme zjištěny," tvrdí šéf TradeTecu Jaromír Glisník a dodává: "Bohužel by to stálo docela hodně peněz. Pokud však budou podmínky programerů atraktivní, programy budeme moci zařadit."

Dance TV HD vysílá dočasně volně. Koncem léta hodlá přejít na ostré vysílání, které už bude zřejmě zakódováno.

zdroj:parabola.cz